Літературно-музичний вечір «Слався, Великий Кобзарю!»

Logo_Shevchenko-200_500x628В Димківському НВК відбувся літературно-музичний вечір «Слався, Великий Кобзарю!»,  до якого готувалися заздалегідь і учні 4-11 класів, і вчителі.

Захід розпочався хвилиною молитви – вшануванням пам’яті загиблим на майдані у Києві, Небесної сотні, які, як і Тарас Шевченко, були синами України, полум’яними борцями за свободу і щастя народу.

Кожному народові Бог дав величну постать, котра була б проявом його душі, його зорею.

В українців такою постаттю є Тарас Шевченко – Велетень Духу, український Мойсей, Пророк, Батько, Кобзар.

Уявити себе без Шевченка – все одно, що без неба. Він – наш Всесвіт. Шевченко – це Україна. Цими  думками був пронизана вся літературно-музична композиція.

Почесним гостем на святі був директор музею-садиби О.Кобилянської Дан Янош Деметерович, який розказав про роль постаті Шевченка у житті О.Кобилянської. Двадцять разів зустрічається ім’я Кобзаря у «Щоденнику» письменниці. Вогонь його слова запалив в її душі Віру, Надію, Любов до рідної землі і свого народу.

Жижиян Анастасія, онучка Дана Я.Д., учениця 11-А класу представила присутнім власний вірш на румунській мові «Marelui Şevcenco» , а Рубанець Олена, теж учениця 11-А класу,  – вірші Т.Г.Шевченка «Маленькій Мар’яні», «Закувала зозуленька…» та О.Олеся «На роковини Шевченка».

Гарно представили школярі і музичну сторінку. Шестикласники виконали пісню «Тече вода з-під явора», а учениця 8-го класу Паламарюк Міхаела, яка професійно займається співом, виконала ліричну пісню «Бандуристе, орле сизий» з репертуару Ірини Білик.

Учні 7-го класу під керівництвом вчителя українознавства Команюк З.Л. оформили експозицію «Мій рідний край», поставили танцювальну композицію «Ой на горі роман цвіте…», проспівали «Заповіт».

П’ятикласник Жижиян Влад, теж онук Дана Я.Д. представив присутнім першу у своєму житті електронну презентацію «Пам’ятники Т.Г.Шевченку в світі»  і мав успіх у глядачів.

Учні 9-Б класу інсценували уривки з п’єси Шевченка «Назар Стодоля», читали відомі поезії.

Бібліотекар Будинку культури Смишляєва Т. підготувала виставку книжок «Шлях до Тараса».

Залу прикрашали малюнки учнів до віршів Т.Шевченка.

На завершення свята Дан Я.Д. повідомив присутнім, що у 2015 році виповниться 90 років з дня народження Михайлюка Г.І. – поета нашого рідного села, до ювілею якого ми також усі разом маємо добре підготуватися.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Світик О.Ф. подякувала всім учасникам і організаторам за гарний вечір.

 Гладкова В.А., вчитель української мови та літератури 

This entry was posted in Без рубрики. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук