День пам’яті Жертв Бабиного Яру

Сьогодні – 79-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, які нацисти вчинили у 1941-1943 роках. День пам’яті Жертв Бабиного Яру Україна відзначає щороку 29 вересня.

29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року вони вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч людей, в тому числі і дітей. 34 тис. людей нацисти вбили за перші два дні розстрілів. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом, – ще близько 17 тисяч осіб.

Свій «Бабин Яр» був майже у кожному українському місті та містечку. Не всі євреї України були розстріляні у ярах. Деякі пройшли важкий шлях через гетто та концтабори. Про Глибоцький Бабин Яр учні 11-го класу дізналися під час «Уроку пам’яті трагедії Бабиного Яру та «Бабиних Ярів» України». Амаріца Микаєла  прочитала спогади Михайдюк Сільвії Вікторівни, а Федорюк Мірча ознайомив присутніх зі спогадами Жижияна Георгія Івановича. Зі спогадів односельців учні дізналися багато цікавого про трагічні події.

За радянських часів про страшну подію воліли мовчати. Одними з перших табуйовану тему порушили письменники Віктор Некрасов, Анатолій Кузнецов, а також дисидент Іван Дзюба, який 29 вересня 1966 року виступив з промовою перед учасниками скорботної церемонії, назвавши Бабин Яр «спільною трагедією єврейського і українського народів».

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.