«Пам’яті героїв Крут»

З метою формування духовних цінностей: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини; відновлення і вшанування національної пам’яті, 29 січня в Україні вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, в нашому  закладі  проведено інформаційні, тематичні заходи, а саме:

-класні виховні години, тематичні уроки, бесіди, години пам’яті, усні журнали на теми: «Діти єднають Україну»(1 кл.), «Наша сила в єдності»(2 кл.), «Пам’яті героїв Крут» (3 кл.), «Бій під Крутами» (4-А кл.), «На шляху до свободи та незалежності» (4-Б кл.), година історичної пам’яті «Соборна мати -  Україна одна на всіх, як оберіг» (5кл.), «Велична і свята, моя ти Україно» (6 кл.), історично – літературна композиція «На шляху до свободи та незалежності» (7 кл.), урок мужності «Сили і думки  разом ми об’єднаємо» (8 кл.), нформаційна хвилина «пам’ятаємо героїв Крут» (9 кл.), усний журнал «Возз’єдналися в ті далекії роки наші предки на віки» ( 10 кл.), диспут «Україна пам’ятає» (11 кл.).

-бібліотекар Сандуляк Т.К. оформила виставку  художньо – публіцистичної, науково – популярної літератури щодо історії становлення державності України, висвітлення діяльності державних діячів УНР і ЗУНР «Вона – наша мрія, соборна, вільна Україна!».

-усний  журнал підготувала вчитель історії, Постевка Д.Д. на тему «Історичне значення декларації про возз’єднання українських земель в єдину державу» (8-9 кл.)

-історичні читання «Бо є держава наша Україна і є її не втрачений народ!» (8 кл.), вчитель української мови Гладкова В.А.

-Соборна єдина інформаційна година на тему «Національна єдність – запорука державності України» (9 кл.), вчитель історії, Постевка Д.Д, розповіла про  зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України, сприяння усвідомленню громадянами своєї відповідальності за долю країни.

-Були проведені тематичні уроки патріотизму та Єдності з  предметів суспільно – гуманітарного спрямування  з відеопереглядом сюжетів документальних кадрів: «Акт Злуки УНР та ЗУНР», «Зі сплаву геройства писалось ім’я – ПЕРЕМОГА» («До Дня пам’яті Героїв Крут»).

-Перегляд старшокласників  художнього фільму «Крути 1918».

Усі учасники поповнили свої знання про трагічно-героїчні події на станції Крути 29 січня 1918 року та провели паралелі  із сучасними подіями на Сході України.

Заступник з виховної роботи – Барбаза В.М.

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.