Акція «Запали свічку пам’яті у своєму вікні»

Наприкінці листопада кожного року – це традиція важлива не лише для пам’яті про Голодомор. Вона єднає та творить націю і робить її сильнішою. Загальнонаціональну традицію ставити запалену свічку у вікні своїх осель на знак вшанування виморених голодною смертю ініціював відомий історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

З метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління  у закладі відбулися ряд заходів:

  1. Оформлення інформаційного стенду,
  2. Класними керівниками проведені години спілкування, круглі столи «Моторошні дні в історії українського народу»,
  3. Проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку»,
  4. В шкільній бібліотеці протягом тижня діти переглядали книжкову виставку «Голодний 1933-й», учні мали змогу переглянути книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років  та прочитати там прізвища людей, які у ті страшні, моторошні дні померли від голодної смерті.
  5. Вчитель історії, Постевка Д.Д. провела історичні уроки Пам’яті і Свободи, перегляд документального фільму на тематику голодомору,
  6.  Літературна година (переказ уривків з роману Уласа Самчука «Марія»),
  7.      Учні 3-го класу відвідали бібліотеку, переглянули мультфільм «Голодний Дух», а вчителька Михайлюк А.В. розповіла дітям про події того часу,
  8.  А 23 листопада всі учні школи рівно о 16-й годині приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

Проста розповідь вчить дітей людяності і розуміння життя. Накопичення та поширення знань – крок до унеможливлення таких подій у майбутньому. Захист прав людини, гідності, демократичних цінностей неможливі без знань про минуле. Інформація про геноцид, яка раніше замовчувалась, а сьогодні багато ким піддається сумніву й не сприймається, допоможе виховати людину, здатну відстоювати свої права та свободи, пам’ятаючи гіркий досвід власного народу.

Бібліотекар закладу –Сандуляк Т.К.

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.