РАЗОМ ПОПЕРЕДИМО БУЛІНГ!

   31 січня 2019 року в Димківському НВК пройшла нарада при директорі та його заступників з теми «Разом попередимо булінг» з метою попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, належного виконання Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року (наказ МОНУ від 03.03.2016 №214), рекомендацій Міністерства освіти і науки щодо організації виховної роботи у закладах освіти у 2017/2018 н.р. (лист МОНУ від 02.03.2017 № 1/9-119), Плану заходів щодо розвитку психологічної служби системи освіти Чернівецької області на період до 2020 року (наказ Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 13.09.2017 № 391).

   Психологічна служба закладу проаналізувала якість профілактичної роботи із попередження насилля, булінгу, мобінгута кібербулінгу. Для цього комплексно вивчила це питання за допомогою наступних методів: аналізу проведеної роботи; спостереження за міжособистісною поведінкою учнів; опитування (анкетування) всіх учасників освітнього процесу; пси хологічної діагностики мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів (стану благополуччя) учнів; соціального дослідження наявності референтних груп та відторгнених в класних колективах; визначення рівнів тривоги та депресії в учнів.

    Упродовж навчального року психологічна служба закладу провела просвітницько-профілактичні заходи з педагогами, батьками,  підлітками щодо роз’яснення основних причин, ознак булінгу, мобінгу в освітньому середовищі та оволодіння практичними методами оперативного реагування, запобігання таким ситуаціям. Досить важливим є запровадження в практику роботи класних керівниківантибулінгових програм, з якими можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланнямhttps://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibuling.

   Профілактична робота в нашому закладі – це спільна діяльність та відповідальність педагогічних працівників, адміністрації та батьків.

Постевка Д.-М.М. – практичний психолог

This entry was posted in Без рубрики. Bookmark the permalink.